Araç Kamera Sistemleri

21 Ağustos 2019 0 Yazar: admin

Ankara Araç güvenlik kamera sistemleri

Araç kamera sistemi, ticari amaçlı araçlarınız, özel araçlarınız, dolmuşlar, otobüsler,  okul taşıtları, minibüsler, taksiler, servisler, vb. gibi araçlar için kullanılan görüntülü kamera güvenlik sistemidir. Bu sistem sayesinde araçta kimler var ? araç saat kaçta neredeydi ? araç şoförü aracı nasıl kullanıyor ? aracın içinde neler oldu? Araçta geçen diyaloglar konuşmalar ?  minibüste kaç yolcu var ? otobüste kaç yolcu var ? ticari taksi nerede ? trafik kazalarında hatalı taraf kimdi? sürücünün trafik hatalarını tespit etmek ve çok kolay erişilebilir bir hal almıştır. Bunun gibi durumları görüntülemek, bilgi sahibi olmak, kötü bir durumu bertaraf edebilmek amacıyla  araç kamera sistemleri kurulmaktadır.

Araçlarımıza da diğer alanlarda olduğu gibi güvenlik kameralarını, gerekli görülen yerleri tespit ettikten sonra kayıt yapılabilmesi için kayıt cihazımızın yeri belirlenir. Kayıt cihazından kameralara kablo çekilir arabanın kontağından veya aküden 12v elektrik çekilir. Hem kayıt hem de kameralara dağıtım yapılır isteğe bağlı olarak monitör bağlanıp araçta görünecek bir yere yerleştirilir. Bu sayede aracın içinde olan kameraların görüntüleri bağlanmış olan monitörde görülebilir. Gece görüş özellikleri ile karanlık olduğunda dahi kameralar siyah beyaz görüntü alır. Kayıt cihazına takılan hdd kapasitesi izlenmek istenen geçiş görüntü süresine göre değişiklik gösterir.

Aracımıza araçlarımıza kurulan kamera sistemine taşınabilir modem takılarak cep telefonları, bilgisayarlar, tabletlerden aracınız nerede olursa olsun hem canlı izleyebilir hem de geriye dönük kayıtları izleme imkanı sunmaktadır. Görüntülerin izlenme hızı internetin çekim gücüne bağlıdır.