Ahd Kamera Sistemleri

10 Ağustos 2019 0 Yazar: admin

AHD Kamera Sistemleri

Açılımı Analog High Definition olan Kamera sistemleri bir kore şirketi olan nextchıp tarafından geliştirilmiş görüntü ve kayıt sistemidir. AHD kamera sistemleri, CCTV kablo üzerinden gönderilen sinyaller ile üstün kalitede kayıt, görüntü ve yüksek çözünürlük sağlayan HD ve FULL HD özellikte tasarlanmıştır.

720p ve 1080p görüntü kalitesiyle yaklaşık 400m-500m mesafeye kadar kayıt alabilme özelliklerine sahiptir. Dolayısıyla AHD kamera ile analog veya herhangi bir sistemden daha uzun mesafede görüntü ve kayıt alınabilmektedir. Yüksek görüntü kalitesi ve çözünürlüğü ile görüntülere internet üzerinden veya farklı lokasyonlardan görüntülenebilir ve kontrol edilebilir, kayıt izleme yapılabilir. Bu özellikleriyle AHD kamera sistemleri güvenlik ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap verebilen, yüksek görüntü kalitesiyle  yaygın olarak tercih edilen son teknoloji  güvenlik kamera sistemleridir.

Güvenlik sistemleri içerisinde 2014 yılından itibaren kullanıma geçen AHD teknolojisi, koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyallerinin AHD-DVR kayıt cihazında işlenmesi ile çalışmaktadır. Alt yapı olarak analog kamera sistemleri ile benzerlik gösteren AHD kamera sistemleri, yüksek çözünürlükte görüntü aktarması ve daha uygun maliyetli bir sistem olmasından dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir.  

AHD kamera sistemleri kurulum bakımından analog kamera sistemleriyle aynı kurulum yapısına sahiptir. Mevcut CCTV analog kamera sisteminin bağlı olduğu kablolama değiştirilmeden mevcut kameralar AHD kameralarla, mevcuttaki DVR kayıt cihazı ise AHD-DVR kayıt cihazı ile değiştirilerek kullanıma devamı sağlanabilir. Bundan dolayı mevcut güvenlik sistemlerinden AHD kamera teknolojisine geçilmesi oldukça düşük bir maliyet ile sağlanabilmektedir. Dolayısıyla ofiste, evlerde, binalarda, parklarda, otoparklarda vb. alanlarda daha önceden kullanılan analog kamera sistemi bulunmaktaysa eski kamera sistemine ait kablolar aracılığıyla AHD kameraların bağlantısı yapılabilmektedir. AHD kameraların içerisinde sinyal iyileştirici, sinyal iletim birimi ve görüntü işlemcisi bulunmaktadır. Kamera sistemleri içerisinde sıkça tercih edilen

AHD kameralar; AHD Speed Dome Kameralar, AHD Dome Kameralar, AHD IR Bullet Kameralar olmak üzere üç farklı ana modelde bulunabilmektedir. Bu üç farklı modelin içerisinde ise farklı özelliklere sahip birçok AHD kamera modeli bulunmaktadır. Güvenlik sistemleri konusunda hiçbir sorun yaşamadan, uygun fiyatlar ile kullanabileceğiniz AHD kamera sistemleri ile gözünüz arkada kalmayacaktır.