Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik Kamera Sistemleri

27 Haziran 2019 1 Yazar: admin

FULL HD GÜVENLİK KAMERALARI

Güvenlik kamerası satın alınmasının en önemli nedenlerinden biri, mülke yapılacak her hangi bir müdahaleyi engelleyebilmek ve müdahale varsa delillendirmektir. Full HD kameralar, bu delillerin net olarak alınabilmesi için uygun şartları oluşturur. 1920 × 1080 çözünürlük sağlayan full hd kameralar görüntü açısından tatmin edici kayıt yapabilme yeteneğine sahiptir. Yüksek çözünürlüklü bu kameraların en büyük yararı, canlı video veya kayıt incelenirken yüksek oranda dijital zoom yapılmasını sağlamasıdır. Yüksek çözünürlüklü bu kameralar mesafe ne kadar uzak olursa olsun digital zoom özelliğiyle ayrıntı yakalamak için bire birdir.

GECE GÖRÜŞ MESAFESİ

Full hd kameraların çözünürlük oranına ve LED sayısına göre gece aydınlatma mesafesi artar veya kısalır. Örneğin Çözünürlüğü 2.0MP FULL HD 1080P. Led Sayısı, 42 IR Led. Led bir kameranın aydınlatma mesafesi, 40-50 Mt. kamera gece görüş mesafesi, 40-50 Mt. Bu kamera sistemi mevcut bulunan LED sayısı ile orantılı olarak görüntüdeki sahneyi aydınlatmaktadır. Güvenlik Kamerası çıplak gözle görülmesi mümkün olmayan gece karanlığını kameranın görüntü algılayıcısı tarafından algılanabilen kızılötesi ışıkla ve akıllı IR görüntüleme araçlarıyla yakın nesnelerin veya kişilerin algılanmasını sağlar.

BİLGİSAYAR VE MOBİL UYGULAMA İLE UZAKTAN İZLEME  VE MAİL BİLDİRİMİ

DVR ve NVR sistemleriyle data üzerinden sorunsuz Cloud uygulamalarıyla ve mobil uygulamalar ile kamera görüntülerini uzaktan izlemek mümkündür. Cloud kullanarak veya mobil applicationlar ile güvenlik sisteminizi akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden uzaktan hızlı ve kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Bağlantı noktası iletimi veya diğer karmaşık ağ kurulumları da oldukça kolaydır. Yapılması gereken sadece ücretsiz uygulamayı indirmek, DVR veya NVR’daki QR kodunu taratmak olacaktır. Kamera görüntüleri canlı olarak tablet veya mobilinizde  izlemeniz için görüntülenecektir. Uygulama sayesinde nerede olursanız olun sizi her zaman mülkünüze bağlı tutmak için doğrudan harekete geçiren push bildirimleri ve ekran görüntüsüne ek olarak, e-posta uyarıları göndermesi için programlanabilir (bu özellikler şahsın isteğine bağlıdır).

KAMERA MUHAFAZALARI

Kurulumu yapılan full hd kameralar saldırılara ve dış müdahalelere  karşı oldukça dirençlidir. Uçak yapımında kullanılan aynı ağırlığa ve dayanıklılığa sahip alüminyum metal kullanılarak üretilirler. Bu plastik güvenlik kameralarının aksine, büyük darbelere dayanmalarını sağlar. Metal dış kısımları da zaman içinde oluşacak doğal şartlara karşı oldukça dirençlidir, bu sayede yıllar boyunca dayanabilirlikleri sağlanmaktadır.

IP67 HAVA ŞARTLARINA DAYANIKLILIK

Kurulumu yapılacak Güvenlik kamerası en çok ihtiyaç duyulan her yere kurulabilir. Tamamen su geçirmez (waterproof) olacak şekilde üretimi yapılan kameralar suyun vereceği zararı azami minimuma indirger. Kurulumu yapılan güvenlik kameraları için mevcut en yüksek derecelendirme olan IP67 su geçirmez olarak değerlendirilmektedir. Böylece dört mevsim çalışabilirlik özelliği ile görüntü aktarımına devam eder. Yaz aylarında +60 dereceye kadar, kış aylarında -40 dereceye kadar ve sağanak yağmurlu aylarda IP67 standardı ile tam anlamıyla mükemmel koruma sağlar.

7/24 ÇALIŞIR SABİT DİSKLER

Kayıt cihazlarımızda kullanılan ve kesintisiz olarak  7 gün 24 saat çalışabilen ve bu çalışma yüküne dayanabilmesi için optimize edilmiş diskler kullanılmaktadır. Güvenlik kamerası sabit diski, gözetim videosunun dijital depolanmasında merkezi bir bileşen oluştururken. Haftanın 7 günü ve günde 24 saat çalışabilmek için bir DVR, NVR, Video Sunucu veya Video Yönetim Sisteminde kullanılabilir.

OTOMATİK ODAKLANMA (AUTO FOCUS)

Hangi odak mesafesini görüntüleme ihtiyacınız olursa olsun güvenlik kamerası otomatik olarak odağı ayarlayacaktır, böylece detaylar her zaman tamamen ayırt edilebilir ve net olacaktır. Bu, herhangi bir yakınlaştırma ayarının gerçekleştirilmesini oldukça kolaylaştırır. Güvenlik kameraları 3x optik zoom lens içerir. Motorlu değişken odaklı lens olarak bilinen bu kameralar, güvenlik amaçlarınıza uyacak şekilde görüntüyü yakınlaştırıp uzaklaştırabilir. Bu teknoloji sayesinde, dar bir FOV (33 °) yakınlaştırmayı, maksimum kapsama alanı için sonuna kadar uzaklaşma sağlanabilir. Bu kullanışlı özellik yakın izleme veya büyük alan izleme için oldukça elverişlidir.

GÖRÜNTÜ MASKELEME

Kurulumu yapılan kameraların kesinlikle görüntülenmesini istemediğiniz belirli bir alana bakması durumunda, gizlilik esas alınarak kişi isteğine bağlı kalarak maskeleme seçeneğini etkinleştirilip görüntülenmesi istenmeyen alan kapatılabilir. Gizlilik Maskesi (privacy masking) olarak adlandırılan bu özellik bir gizlilik maskesi belirli kameralar üzerinde görüntünün belirli bir kısmının şeklini bozmanıza veya tamamen bloke etmenize imkan tanıyan bir ayarlamadır.Gözetleme ihtiyacı duyulan fakat mahremiyet desteği sağlanması gereken alanlarda çok kullanışlıdır.Görüntü karesinin belirli alanlarını seçerek insanların hayatlarındaki hassas konulara tam bir gizlilik sağlanabilir.

.