Kamera Sistemi Şartnamesi Nasıl Hazırlanır?

Kamera Sistemi Şartnamesi Nasıl Hazırlanır?

9 Ocak 2018 0 Yazar: admin

Kamera Sistemi Şartnamesi Nasıl Hazırlanır?

Değerli Kurum ve kuruluşlar;

Güvenlik kamera sistemi şartnamesi hazırlamadan önce bazı kriterlere dikkat etmelisiniz. Bu kriterler aşağıda sizlere başlık halinde bilgilerinize sunulmuştur.

 1. Satın alınacak olan tüm cihazlar 365 gün 24 saat çalışabilirlik esasına göre alınacak olup, normal çalışma günleri ve saatleri dışında da oluşabilecek olan arızalarda firmanın bakım-onarım yükümlülüklerinde hiçbir değişiklik olmayacaktır.
 2. Kayıt cihazlarından görüntüyü Plazma ve ya lcd monitörlere aktarmak için, her bir cihazdan güvenlik kulübesine RG6U6-B tipi yer altı kablosu, mevcut rögarlar ve yer altı kablo kanalları kullanılarak, diğer mevcut
  kablolara zarar vermeden çekilecektir. Güvenlik kulübesine 5 adet LCD monitör konulacak ve kayıt cihazlarından görüntü aktarımı sağlanacaktır.
  LCD monitör konulacak ve aynı tip kablo asma tavan içerisinden çekilerek monitörlere görüntü aktarımı sağlanacaktır.
 3. Bütün LCD monitörler, kameralar, DVR cihazları, güç kaynakları, kablo bağlantıları tekniğine uygun
  olarak yapılacak, kamera görüntü kablolarının DVR ve kamera bağlantıları için BNC konektörler ısı ile
  daralan boru ile irtibatlandırılacaktır.
 4. Kamera ile birlikte teklif edilecek diğer tüm donanımlar (Anolog Kameralar, IP Kameralar, IP
  Kayıt Cihazı, IP Encoderler, IVA Yazılımları, Video Yönetim Yazılımları, Monitör, Lens, Sistem Kontrol Ünitesi, Harekeli Kamera vb.) sistemin birbiriyle daha uyumlu çalışması amacıyla aynı markaya sahip olmalıdır
 5. Kamerada 15 karaktere kadar isimlendirme özelliği bulunmalıdır.
 6. Digital kayıt cihazı, bilgisayar tabanlı olmayacaktır. Cihaz ile birlikte bilgisayar klavyesi , mouse
  veya bilgisayar monitörü kullanılmayacaktır. Digital kayıt cihazı windows tabanlı işletim sistemi kullanmayacaktır. Yalnızca digital kayıt için üretilmiş, endüstriyel tip, yazılım olarak dış etikilere kapalı, üreticinin standart üretimi olan cihaz olacaktır.
 7. MonA çıkışı: Bu çıkış, canlı kamera görüntülerinin veya kayıtların, tam, dörde bölünmüş veya
  çoklu görüntülerini gösteren kompozit video sinyali çıkışı verecektir. A çıkışı aynı zamanda kamera görüntülerini, sıralı, tam veya dörde bölünmüş olarak ekrana getirebilcektir. Bu monitör, menu, durum mesajları, olaylar ve alarmları ve video kayıp uyarılarını da gösterebilmelidir.

Kamera sistemi şartnameleri yukarıdaki gibidir. Sizde şartname hazırlamak istiyorsanız yukarıda bilgilerden faydalanabilirsiniz.